Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
Atverk namus nepaprastam paprastumui

Atverk namus nepaprastam paprastumui

Neapsiriktume, jei ODGER pavadintume paprasčiausia ir netgi tiesmukiškiausia kėde, kurią kada nors sukūrė IKEA. Ją lengva surinkti ir tai galima padaryti net neskaitant instrukcijos. Tačiau čia tik žiedeliai – kelias, kurį nuėjo produkto kūrėjai, tikrai buvo ne rožėmis klotas. Jis vingiavo per dar nepažintą teritoriją, kur jungiasi naujų medžiagų ir technologinių gamybos sprendimų deriniai.

Jei pažiūrėsite atidžiau į ODGER paviršių, pamatysite siauras linijas. Tai medienos pluošto detalės, rodančios, iš ko ši glotni kėdė yra pagaminta. „ODGER kūrėme iš medienos ir plastiko kompozito: 30 % jo sudaro mediena, kuri yra perdirbama, ir mažiausiai 55 % plastiko, kuris yra perdirbtas. Taip užtikriname didesnį teigiamą poveikį aplinkai“, – sako produkto vystytoja Karin Engqvist.


 


Žinoma, šiam medžiagų deriniui reikėjo daugiau darbo, sprendimų ir bandymų, nei įprastai. Tačiau Karin ir dizaineris Johnas Löfgren nuo pradžių jautė ir tikėjo – tai yra tinkamiausias pasirinkimas. „Didžiuojamės šia medžiaga. Kurdami ją, kartu sukūrėme kėdę be papildomų pigmentų“, – pasakoja ODGER gamintojai.


 


Vystant produktą, daug dėmesio skirta jo išvaizdai. Tačiau ne vien galvojant apie stilių – ODGER yra paprasta. Lenkta kėdė ir dubens formos sėdimoji dalis suteikia švelnumo ir patogumo. Be to, kad yra tiesiog sutverta ilgoms vakarienėms ar darbo susitikimams, ODGER dar ir puikiai atrodo. Šis kėdės paprastumas buvo pasiektas tik atkakliomis pastangomis. „Studijavome patogaus sėdėjimo procesą ir atlikome bandymus su prototipais skirtingose grupėse, kad rastume tokį dizainą, kuris būtų komfortabilus daugeliui žmonių. Kartelė buvo iškelta aukštai ir gerbėme tai, pirmiausia neskubėdami“, – kėdės kūrimo detalėmis dalinasi Karin.


 


Inovacijos tęsėsi ir ieškant paprasto būdo surinkti kėdės kojas ir sėdimąją dalį. Tikslas buvo aiškus – neįtraukti papildomų medžiagų. Kelias link jo taip pat kupinas staigmenų: „Įkvėpimo sėmėmės visur: nuo slidinėjimo batų iki apvalių pyragų kepimo indų išimamais dugnais – norėjome įsitikinti, ar galima apsieiti be metalinių varžų ir rakto.“, – prisimena Johnas.


 


Tai pavyko padaryti panaudojus iš tos pačios medžiagos kaip ir kėdė pagamintas rankenėles. Įdėtos vidinėje pusėje, jos užsifiksuoja paprastu „klik“ kojose šalia sėdimosios dalies. Atrodo lengva, bet tai buvo pasiekta po daugiau nei milijono bandymų laboratorijoje. Paprastų ir paremtų intuicija – kaip ir pati kėdė.


 


ODGER neturi paslapčių. Ji tiesiog gali būti paprastai nepaprasta jūsų svetainės dalis.

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti