Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
Atverk namus organiškumui

Atverk namus organiškumui

Dizainerio Gustavo Carlberg kraustymosi patirtis – be galo turtinga. Pirmieji jo namai buvo kambarys cokoliniame aukšte, kur jis turėjo tik viryklę ir ten gyveno valgydamas užpilamuosius makaronus bei duoniukus. Vėliau jis persikėlė į pereinamąją svetainę, kurioje ir miegojo. Toliau buvo daug skirtingų laikinų gyvenamųjų vietų Stokholme. Šios patirties nauda išryškėjo tuomet, kai dizaineris gavo užduoti sukurti naują IKEA sofą. Tokią, kuri tiktų nuolat besikeičiantiems ir nepastoviems namams.

Gustavas pakeitė maždaug dešimt skirtingų gyvenamųjų vietų, kuriuos buvo savaip unikalios. „Prisimenu namus, kuriuose mano lova stovėjo svetainėje ir privatumo visiškai neturėjau. Todėl aplink ją pasikabinau plakatą ir susikūriau kambarį kambaryje. Gulėdavau ir žaisdavau video žaidimus“, – prisimindamas juokiasi dizaineris.


 


Toks dažnas Gustavo kraustymasis yra skiriamasis šiuolaikinio gyvenimo bruožas – taip gyvena daugybė žmonių. Kartais įsikuriame vieni, kartais su draugais ar mylimaisiais ir tai nuolat keičiasi. IKEA produktų vystytoja Ria Falk tokį gyvenimo būdą vadina „Organiškais namais“. Tai gyvenamoji erdvė, kurioje praleistas laikas, jos lokacija, sąlygos ir interjeras nuolat kinta. „Vietos dažniausiai ten maža, todėl tame pačiame kambaryje darome daug dalykų. Dirbame, ilsimės, bendraujame svetainėje, tačiau kartu norime privatumo, jei čia miega daugiau žmonių. Todėl baldai turi būti patogūs ir išmanūs“, – sako Ria.


 


Kai moteris su kolegomis įžvelgė šį poreikį, nusprendė kurti visą seriją baldų ir Gustavo įsitraukimas buvo tikra sėkmė. Nuolat kraustydamasis dizaineris sukaupė patirtį ir žinias, kas pasiteisina ir ne tokiuose nuolat besikeičiančiuose namuose. Šios įžvalgos buvo labai naudingos kuriant EKEBOL sofą: plieninės konstrukcijos baldą su nuimamomis pagalvėlėmis ir vieta susidėti daiktams. „Ant jos galima gyventi – dirbti, ilsėtis, miegoti. Sofą lengva perkelti ir ji neįstringa amžiams priešais televizorių“, – pasakoja Gustavas.


 


EKEBOL suteikiama 10 metų garantija. Joje yra lentynos daiktams susidėti ir tinklas, ant kurio galima kabinti – tereikia kabliukų. Urbanistinio dizaino sofa lengvai pritaikomas prie kitų baldų, ji paprastai prižiūrima ir yra visiškai nepretenzinga. Charakteringa, tačiau sukalbama. Funkcionali ir madinga. Ideali besikeičiantiems namams, jų svetainėms ir mums.

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti