Mūsų atsakymai į jums rūpimus klausimus

 • Apie IKEA FAMILY

  • Kiek kainuoja IKEA FAMILY narystė?

   Tapti IKEA FAMILY nariu nieko nekainuoja. Be to, norint gauti IKEA FAMILY kortelę, nereikia įsigyti jokių prekių.

  • Ar tai nuolaidų arba taškų kaupimo kortelė?

   IKEA FAMILY kortelė nėra nuolaidų ar taškų kaupimo kortelė. Tai privilegijas ir ypatingus pasiūlymus mūsų pirkėjams teikianti lojalumo programa.

  • Kaip tapti IKEA FAMILY nariu?

   Užsiregistruoti ir gauti nemokamą IKEA FAMILY kortelę galima parduotuvėje Vilniuje bei IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Klaipėdoje bei Kaune. Taip pat IKEA FAMILY nariu galima tapti ir neišeinant iš namų – tereikia užsiregistruoti mūsų svetainėje. Atkreipiame dėmesį, kad mūsų svetainėje gali registruotis asmenys nuo 18 metų amžiaus.

  • Kaip dažnai man bus siunčiama informacija elektroniniu paštu?

   IKEA FAMILY laiškas siunčiamas 1–2 kartus per mėnesį.

  • Ar gali naudotis mano kortele šeimos nariai, draugai ir pažįstami?

   IKEA FAMILY kortele gali naudotis tik jos savininkas arba artimas jo šeimos narys. Jūsų pažįstami gali įsigyti savo kortelę – tai užtruks ne ilgiau nei 5 minutes.

  • Ar galima gauti kortelę kurio nors giminaičio (draugo) vardu?

   Deja, ne. Kortelė išduodama tik jos savininkui.

  • Kada kortelė aktyvuojama?

   Parduotuvėje kortele galima naudotis iš karto, o IKEA restorano pasiūlymais – praėjus 30 min. nuo kortelės išdavimo.

  • Ką turėčiau daryti, jei pamesčiau IKEA FAMILY kortelę?

   Parduotuvėje jums išduos naują kortelę, jei savo kortelę pametėte ir norite ją vėl turėti.

  • Kokia nuolaida siūloma IKEA FAMILY klubo nariams? Ar ji galioja visoms IKEA prekėms?

   Įvairių prekių įprastinės kainos ir IKEA FAMILY kainos skiriasi įvairiai. Specialios IKEA FAMILY kainos galioja kai kurioms IKEA prekėms, tam tikriems IKEA restorano patiekalams ir švediškiems maisto produktams. Kad prekėms būtų pritaikyta mažesnė kaina, kiekvieną kartą apsiperkant būtina pateikti IKEA FAMILY kortelę kasoje.

  • Kaip sužinoti apie naujus kiekvieno mėnesio IKEA FAMILY pasiūlymus?

   Kad gautumėte informaciją apie IKEA FAMILY pasiūlymus, užsisakykite naujienlaiškį elektroniniu paštu.

  • Kodėl turiu kiekvieną kartą kasoje pateikti kortelę, net jei neperku prekių už specialią IKEA FAMILY kainą?

   Atsiskaitydami už pirkinius ir pateikdami IKEA FAMILY kortelę kasoje, prekes apdraudžiate nuo atsitiktinio apgadinimo pervežant. Be to, informacija apie jūsų pirkinius padės mums parengti būtent jums skirtų aktualių ir įdomių pasiūlymų

  • Ar IKEA FAMILY kortelė galioja visose šalyse?

   Kortelės naudojimo sąlygos taikomos tik IKEA parduotuvėje Vilniuje, Vikingų g. 1, bei IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietose Klaipėdoje, Šilutės pl. 29, ir Kaune, Jonavos g. 60.

 • Apie bendraminčių erdvę

  • Kaip sukurti savo paskyrą?

   1. Pasirinkite „Registruotis“.

   1. Pasirinkite „Registruotis“.

   Susikurti asmeninę paskyrą šioje svetainėje gali tik IKEA FAMILY nariai. IKEA FAMILY kortelę turinčiųjų ir jos dar neturinčiųjų registracija šiek tiek skiriasi. 

   2.	Pasirinkite, ar turite IKEA FAMILY kortelę.

   2. Pasirinkite, ar turite IKEA FAMILY kortelę.

   Jei neturite IKEA FAMILY kortelės, rinkitės „Ne, norėčiau turėti“. Jei jau esate IKEA FAMILY narys, rinkitės „Taip, turiu“ ir pereikite prie 5 žingsnio.

   3. Užpildykite informaciją apie save.

   3. Užpildykite informaciją apie save.

   Draugystė prasideda nuo susipažinimo, todėl mums svarbu žinoti, kas jūs esate. Užtruksite vos kelias akimirkas ir ši dalis – baigta. 

   4. Pasirinkite, kurias savo namų erdves norite atnaujinti.

   4. Pasirinkite, kurias savo namų erdves norite atnaujinti.

   Norime žinoti, ką savo namuose planuojate keisti – tuomet galėsime pateikti tik jums skirtų pasiūlymų. Jei norite susikurti asmeninę paskyrą svetainėje, nepamirškite to pažymėti. 

   5. Susikurkite slapyvardį bei slaptažodį.

   5. Susikurkite slapyvardį bei slaptažodį.

   Šis žingsnis skirtas ir tiems, kurie pasirinko „Taip, turiu“ IKEA FAMILY kortelę. Susigalvokite, kaip norite vadintis bendraminčių erdvėje, susikurkite paskyros slaptažodį, pažymėkite, jog sutinkate su taisyklėmis ir spauskite „Registruotis“. 

   6. Sveikiname – beliko patvirtinti registraciją.

   6. Sveikiname – beliko patvirtinti registraciją.

   Į jūsų elektroninio pašto dėžutę atkeliavo laiškas – patvirtinkite nuorodą. Štai ir viskas – sveiki atvykę ir sveikiname prisijungus prie bendraminčių erdvės. Naudokitės visomis svetainės galimybėmis, semkitės įkvėpimo ir dalinkitės juo su kitais.

  • Kaip sukurti straipsnius?

   Norėdami sukurti ir įkelti straipsnį į svetainę www.IKEAFAMILY.lt, turite užsiregistruoti IKEA FAMILY kortelei ir susikurti paskyrą. Jie kortelę jau turite, paskyrą galite susikurti čia. Kaip sukurti straipsnius bei įkelti nuotraukas ar video, skaitykite apačioje. 

   1. Sugalvokite straipsnio pavadinimą ir pasirinkite kolekciją.

   1. Sugalvokite straipsnio pavadinimą ir pasirinkite kolekciją.

   Pirmiausia sugalvokite straipsnio pavadinimą (1). Tuomet pasirinkite kolekciją, kurioje bus jūsų įrašas (2). Ji gali vadintis, pavyzdžiui, „Namai“. Pirmą kartą keliant įrašą, kolekciją reiks susikurti (3), vėliau straipsnius galėsite priskirti tai pačiai kolekcijai arba sukurti naujas. Įrašas gali būti ir keliose kolekcijose.

   2. Sukurkite trumpą arba detalų straipsnio aprašymus.

   2. Sukurkite trumpą arba detalų straipsnio aprašymus.

   Papasakokite apie savo idėją. Tik taip galėsite įkvėpti kitus. Tai galite padaryti tiesiog trumpai ją aprašę (4) arba papasakoję daugiau (5). Jei dalinatės receptu ar įrengdami namus patyrėte smagią istoriją, atskleiskite smulkmenas.

   3. Pridėkite vieną ar kelias nuotraukas arba vaizdo įrašą.

   3. Pridėkite vieną ar kelias nuotraukas arba vaizdo įrašą.

   Idėjos nuotraukos yra tikras įkvėpimo šaltinis kitiems – dalinkitės jomis (6). Ir kuo jų daugiau, tuo geriau. Taip pat galite pridėti vaizdo įrašo nuorodą į svetainę „Youtube“. Tuomet spauskite „Tęsti“ (7). 

   4. Beliko pasirinkti kategoriją bei stilių ir idėja jau laukia skaitytojų!

   4. Beliko pasirinkti kategoriją bei stilių ir idėja jau laukia skaitytojų!

   Priskirkite straipsnį norimai kategorijai ir pasirinkite stilių – taip kitiems bendraminčiams bus lengviau rasti jūsų įrašą. Tuomet spauskite „Išsaugoti“ ir sveikiname  jūsų idėja jau netrukus susidomės kiti bendraminčiai. Pasidalinkite savo pirmuoju įrašu ir pamatysite, koks tai didžiulis malonumas. 

    

  • Kaip padaryti gerų interjero nuotraukų?

   Norite papasakoti apie savo namus, bet neturite gerų nuotraukų? Dalijamės patarimais, kaip padaryti puikių nuotraukų net ir neturint profesionalams skirto fotoaparato.

   1. Prieš pradedant

   1. Prieš pradedant

   Nustatykite savo fotoaparate aukštos kokybės fotografavimo režimą. Nustatykite baltos spalvos balansą. Įjunkite automatinio fokusavimo ir rankinio fotografavimo režimą (P). Mėgėjams skirtų fotoaparatų blykstės gali sugadinti kadrą. Tokios nuotraukos dažniausiai būna per daug apšviestos, o daiktai jose netenka apimties ir atrodo plokšti. Be to, blykstės atsispindi nuo veidrodinių ir stiklinių paviršių ir kadre atsiranda dėmių.

   2. Sukurkite kompoziciją ir pasirinkite tinkamą rakursą

   2. Sukurkite kompoziciją ir pasirinkite tinkamą rakursą

   Nuspręskite, ką labiausiai norite parodyti, pasistenkite rasti kompozicijos centrą. Atidžiai apžiūrėkite, kad į kadrą nepakliūtų nereikalingų daiktų, jie gali sudaryti chaoso įspūdį.

   3. Šviesa - tai gyvybė!

   3. Šviesa - tai gyvybė!

   Stenkitės fotografuoti šviesiomis, saulėtomis dienomis. Dienos šviesa namuose padidina daiktų tūrį ir juos paryškina. Jei planuojate fotografuoti vakare ir interjere naudoti šviečiančius šviestuvus arba degančias žvakes, rekomenduojame naudoti trikojį stovą, o jei jo neturite – bet kokį nejudantį paviršių. Kad nuotrauka išeitų kuo ryškesnė, fotoaparate įjunkite fotografavimo režimą su laikmačiu, pasirinkite tinkamą rakursą, pastatykite kamerą ant kieto paviršiaus ir paspauskite mygtuką.

   4. Norite pasijusti režisieriumi?

   4. Norite pasijusti režisieriumi?

   Kurkite dinamiškus kadrus. Įkvėpkite savo nuotraukoms gyvybės. Žiūrėti dinamiškas nuotraukas daug įdomiau nei statiškas.

   5. Sukurkite natiurmortą

   5. Sukurkite natiurmortą

   Bendrąjį planą paįvairinkite stambiu planu. Kad sukurtumėte kontrastą, šalia bendrų kambario vaizdų galima padaryti kelis kadrus su atskirais jūsų interjero elementais (vaza su gėlėmis, stalinė lempa ir knyga, lentynoje išrikiuota mašinėlių kolekcija ir t. t.). Tegul nuotraukos būna meniškesnės!

   6. Įdomu, kas viduje?

   6. Įdomu, kas viduje?

   Smalsūs būna ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Ir tai nuostabu! Jei turite originalių idėjų, kaip išdėlioti daiktus – drąsiai rodykite visiems, kaip atrodo jūsų komodų, spintelių, virtuvės spintų ir kitų baldų, kuriuose laikote daiktus, vidus.

  • Kaip nuspręsti, kuriam stiliui priskirti savo nuotrauką arba straipsnį?

   Norėdami sėkmingai užbaigti savo straipsnių ir nuotraukų įkėlimą, priskirkite juos vienam iš stilių.

  • Kaip užsiregistruoti į renginį?

   Konkursai, patarimai, smagios akimirkos – laikas mūsų renginiuose nepamirštamas. Nepraleiskite progos dalyvauti ir sužinokite, kaip tai padaryti.

   1. Išsirinkite dominantį renginį.

   1. Išsirinkite dominantį renginį.

   Pasirinkę renginį, kuriame norėtumėte sudalyvauti, spauskite „Registruotis“. 

   2. Įrašykite trūkstamą informaciją.

   2. Įrašykite trūkstamą informaciją.

   Įveskite savo elektroninio pašto adresą ir užpildykite tuščius laukelius, kuriuose trūksta informacijos. Tuomet spauskite „Registruotis“. 

   3. Sveikiname užsiregistravus.

   3. Sveikiname užsiregistravus.

   Į jūsų elektroninio pašto dėžutę atkeliaus laiškas, pranešantis, jog registracija buvo sėkminga. 

 • Naudojimasis bendraminčių erdve

  • Kaip sukurti asmeninę paskyrą svetainėje, jei aš dar nesu IKEA FAMILY lojalumo programos narys?

   Susikurti asmeninę paskyrą šioje svetainėje gali tik IKEA FAMILY nariai, turintys savo asmeninę kortelę. Užsiregistruoti ir gauti nemokamą IKEA FAMILY kortelę galima parduotuvėje Vilniuje arba IKEA prekių užsakymo ir atsiėmimo vietoje Klaipėdoje. Taip pat IKEA FAMILY nariu galima tapti ir neišeinant iš namų - tereikia užsiregistruoti mūsų svetainėje - registracijos formą rasite čia.
   Atkreipiame dėmesį, kad registruotis gali tik asmenys nuo 18 metų amžiaus.

  • Kaip susikurti paskyrą IKEA FAMILY svetainėje, jei aš jau esu lojalumo programos narys?

   Atidarykite skyrelį „Kaip sukurti savo paskyrą" ir spauskite mygtuką „Registruotis". Toliau jums reikės pateikti asmens duomenis, kuriuos buvote nurodę tapdami lojalumo programos nariu. Vardo, pavardės ir gimimo datos laukelius būtina užpildyti. Be to, turite nurodyti elektroninio pašto adresą, mobiliojo telefono numerį ir savo lojalumo kortelės numerį. Šie duomenys mums padės rasti jus duomenų bazėje ir išsiųsti jūsų asmeninės paskyros prisijungimo patvirtinimą nurodytu elektroninio pašto adresu arba SMS žinute.

  • Ką daryti, jei užmiršau savo prisijungimo slaptažodį?

   Atidarykite skyrelį „Mano paskyra" ir paspauskite nuorodą „Užmiršote slaptažodį?". Atsidariusiame puslapyje įrašykite elektroninio pašto adresą, kurį nurodėte registruodamiesi svetainėje, ir paspauskite „Toliau". Šiuo adresu bus išsiųstas laiškas su nuoroda, skirta patvirtinti užklausą. Atidarykite nuorodą ir sukurkite naują savo paskyros slaptažodį.

  • Kas yra kategorijos, stiliai ir temos? Ką reiškia „IKEA idėjos"?

   Rūšiuokite idėjas pagal stilius, kategorijas ir temas. Mūsų svetainėje naudojamos keturios stilių grupės: čia galima rasti straipsnių apie tradicinio, modernaus, skandinaviško ir urbanistinio stiliaus interjerus. Be to, rūšiuojant pagal kategorijas, galima peržiūrėti idėjas apie kurią nors namų erdvę - miegamąjį, svetainę, virtuvę ir t. t. Rūšiuodami pagal temas, galite perskaityti straipsnius, skirtus tam tikram metų laikui, pasisemti receptų idėjų, dizainerių patarimų. Paspaudus „Tik IKEA", svetainėje rodomi tik tie straipsniai, kuriuos pateikė IKEA komanda.

  • Kaip dar galiu rasti straipsnius mane dominančia tema?

   Šioje svetainėje yra paieškos funkcija - įrašykite jus dominantį pavadinimą ir paieškos rezultatuose bus parodyti straipsniai, kuriuose minima ši tema.

  • Kaip kurti savo straipsnius?

   Pagrindiniame svetainės puslapyje arba savo paskyroje paspauskite mygtuką „Sukurti". Po to galėsite įkelti nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriais norite pasidalyti, pridėti publikacijos tekstą ir nuotraukų aprašymus, pasirinkti savo straipsnio stilių ir kategoriją. Išsamiau apie tai, kaip sukurti straipsnį, galima perskaityti čia.

  • Kaip redaguoti arba panaikinti įrašą?

   Jūs galite taisyti savo straipsnį. Įeikite į puslapį, kuriame pateiktas jūsų straipsnis, arba tiesiog užveskite pelės žymeklį ant savo straipsnio miniatiūros ir paspauskite nuorodą „Redaguoti straipsnį". Pereisite į redagavimo režimą ir galėsite pakoreguoti tekstą, pridėti nuotraukų, vaizdo įrašų arba juos panaikinti, pasirinkti kitą straipsnio stilių ar kategoriją.

 • Miestriškumo pamokos ir kiti IKEA family renginiai

  • Kokios meistriškumo pamokos organizuojamos IKEA parduotuvėje?

   Mes norime pasidalinti savo žiniomis apie namų įrengimą, papasakoti, kaip galima atnaujinti interjerą ir padaryti namų aplinką patogesnę. Būtent todėl IKEA parduotuvėje Vilniuje reguliariai organizuojamos meistriškumo pamokos ir renginiai visiems IKEA FAMILY lojalumo programos nariams.

  • Kaip užsirašyti į IKEA FAMILY meistriškumo pamoką ar renginį?

   Apie organizuojamas meistriškumo pamokas ar renginius visada paskelbsime svetainėje, o IKEA FAMILY narius informuosime asmeniškai naujienlaiškiu. Svetainėje rasite visas dalyvavimo sąlygas, o patvirtinimą apie registraciją atsiųsime elektroniniu paštu. Daugiau informacijos apie IKEA FAMILY lojalumo programos renginius rasite čia.

  • Ką daryti, jei meistriškumo pamokoje ar IKEA FAMILY renginyje nebėra vietų?

   Nesijaudinkite! Meistriškumo pamokų ir renginių tvarkaraštis nuolat atnaujinamas. Laukite naujienlaiškio ir, kai tik jame atsiras jus dominanti meistriškumo pamoka ar renginys, užsiregistruokite.

 • Apie IKEA FAMILY bendruomenę

  • Kas yra IKEA FAMILY bendruomenė ir kokių galimybių suteikia ši svetainė?

   Ši svetainė buvo sukurta IKEA FAMILY lojalumo programos nariams ir visiems, besidomintiems namais. Čia kasdien galima pasisemti įkvėpimo, dalintis idėjomis, kaip įrengti namus, sužinoti apie specialius lojalumo programos nariams teikiamus pasiūlymus, užsirašyti į lojalumo programos renginius ir meistriškumo pamokas.

  • Kam reikalinga asmeninė paskyra IKEA FAMILY svetainėje?

   Neregistruoti vartotojai gali peržiūrėti svetainės medžiagą, žymėti patikusius įrašus ir dalintis jais socialiniuose tinkluose. Užsiregistravę, turėsite asmeninį puslapį, kuriame galėsite pasakoti apie save kitiems bendruomenės dalyviams. Be to, galėsite naudotis papildomomis svetainės funkcijomis:

   - kurti straipsnius su patarimais, kaip įrengti namus, ir dėti savo namų nuotraukas;

   - kaupti patikusius straipsnius kolekcijose;

   - rašyti komentarus apie IKEA komandos ir kitų vartotojų straipsnius;

   - gauti pranešimus apie komentarus prie publikacijų ar straipsnių, kuriuos komentavote;

   - užsisakyti IKEA FAMILY lojalumo programos naujienlaiškį arba jo atsisakyti;

   - peržiūrėti visus savo sukurtus straipsnius;

   - prijungti savo paskyrą prie socialinių tinklų („Facebook");

   - registruotis į IKEA FAMILY lojalumo programos renginius.

    

   Plačiau apie visas prieinamas funkcijas ir svetainės naudojimosi taisykles skaitykite vartojimo susitarime.