Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
FLOTTEBO: sofa, ant kurios telpa visas gyvenimas

FLOTTEBO: sofa, ant kurios telpa visas gyvenimas

Kurdami FLOTTEBO, įkvėpimą bei idėjas radome lovų skyriuje, po vonios kilimėliais ir ant motociklininkų pirštinių. Pirmiausia, pagalvojome apie kai ką daugiau, nei tradicinė sofa-lova. Į baldą pažvelgėme kaip į patogią ir lengvai įvairiems poreikiams pritaikomą vietą namuose, kurioje telpa visas gyvenimas. Čia galima dirbti, mėgautis kava, žiūrėti filmą bei miegoti. Taip kiekvienas namuose gali daryti, ką tik nori, ir daryti tai ant sofos.

Svetainė yra nuolat besikeičianti namų erdvė ir tai ypač pastebima pastaruoju metu. Šiandien čia leidžiame laisvalaikį, dirbame ir mokomės. „Tokiems namams reikalinga sofa, skirta įvairiems užsiėmimams ir lengvai pritaikoma daugeliui žmonių“, – sako FLOTTEBO kūrėjos Christina Halskov and Hanne Dalsgaard.


 


Kartu su inžinieriais ir produktų vystytojais, dizainerės ėmė kurti baldą, kuris būtų visiškai kitoks nei įprasta ir už prieinamą kainą. „Tradicinės sofos-lovos dieną atrodo vienaip, paruoštos miegoti naktį – kitaip. Mes norėjome, kad FLOTTEBO išvaizda nesikeistų ir ji būtų patogi tiek sėdėti, tiek miegoti“, – pasakoja Christina Halskov.


 


Anot dizainerės, spyruoklinio čiužinio ir rėmo idėjos atkeliavo iš IKEA lovų skyriaus. Jos pritaikytos specialiems šios sofos poreikiams. Po čiužiniu ir rėmu yra vieta daiktams susidėti, o jos visiems visada trūksta, tad ši savybė ypač aktuali daugeliui.


 


Didžiausiu gamintojų iššūkiu, pareikalavusiu daugybės bandymų, tapo atraminės sofos pagalvėlės. Galiausiai nuspręsta jas sukurti lengvai nuimamas ir patogias bei pritaikomas sėdėjimui tiesiai, šonu, įkritus ar pasistūmus į priekį. „Taip sofą tapo unikali. Pagalvėlių padėtį galima keisti, tačiau jos neslysta, nes yra padengtos specialia medžiaga, kad laikytųsi vietoje“, – aiškina Christina.


 


Projekto inžinierius Zubair Mahmood šypsosi – idėjų buvo semtasi netikėčiausios vietose: „Mus įkvėpė vonios kilimėliai ir motociklininkų pirštinės – labai gerai sukimbantys paviršiai. Pagalvėlės nenukrenta net keliant čiužinį ar atidarant patalynės dėžę.“


 


Kūrėjai tikisi, jog FLOTTEBO bus svetingai priimta į daugelio namus. Ant šios sofos telpa visas gyvenimas, koks skirtingas, unikalus ir žavus jis bebūtų.


 


FLOTTEBO sofų IKEA ieškokite nuo spalio mėnesio pabaigos.  

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti