Kaip padaryti gerų interjero nuotraukų?

Norite papasakoti apie savo namus, bet neturite gerų nuotraukų? Dalijamės patarimais, kaip padaryti puikių nuotraukų net ir neturint profesionalams skirto fotoaparato.

1. Prieš pradedant

1. Prieš pradedant

Nustatykite savo fotoaparate aukštos kokybės fotografavimo režimą. Nustatykite baltos spalvos balansą. Įjunkite automatinio fokusavimo ir rankinio fotografavimo režimą (P). Mėgėjams skirtų fotoaparatų blykstės gali sugadinti kadrą. Tokios nuotraukos dažniausiai būna per daug apšviestos, o daiktai jose netenka apimties ir atrodo plokšti. Be to, blykstės atsispindi nuo veidrodinių ir stiklinių paviršių ir kadre atsiranda dėmių.

2. Sukurkite kompoziciją ir pasirinkite tinkamą rakursą

2. Sukurkite kompoziciją ir pasirinkite tinkamą rakursą

Nuspręskite, ką labiausiai norite parodyti, pasistenkite rasti kompozicijos centrą. Atidžiai apžiūrėkite, kad į kadrą nepakliūtų nereikalingų daiktų, jie gali sudaryti chaoso įspūdį.

3. Šviesa - tai gyvybė!

3. Šviesa - tai gyvybė!

Stenkitės fotografuoti šviesiomis, saulėtomis dienomis. Dienos šviesa namuose padidina daiktų tūrį ir juos paryškina. Jei planuojate fotografuoti vakare ir interjere naudoti šviečiančius šviestuvus arba degančias žvakes, rekomenduojame naudoti trikojį stovą, o jei jo neturite – bet kokį nejudantį paviršių. Kad nuotrauka išeitų kuo ryškesnė, fotoaparate įjunkite fotografavimo režimą su laikmačiu, pasirinkite tinkamą rakursą, pastatykite kamerą ant kieto paviršiaus ir paspauskite mygtuką.

4. Norite pasijusti režisieriumi?

4. Norite pasijusti režisieriumi?

Kurkite dinamiškus kadrus. Įkvėpkite savo nuotraukoms gyvybės. Žiūrėti dinamiškas nuotraukas daug įdomiau nei statiškas.

5. Sukurkite natiurmortą

5. Sukurkite natiurmortą

Bendrąjį planą paįvairinkite stambiu planu. Kad sukurtumėte kontrastą, šalia bendrų kambario vaizdų galima padaryti kelis kadrus su atskirais jūsų interjero elementais (vaza su gėlėmis, stalinė lempa ir knyga, lentynoje išrikiuota mašinėlių kolekcija ir t. t.). Tegul nuotraukos būna meniškesnės!

6. Įdomu, kas viduje?

6. Įdomu, kas viduje?

Smalsūs būna ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Ir tai nuostabu! Jei turite originalių idėjų, kaip išdėlioti daiktus – drąsiai rodykite visiems, kaip atrodo jūsų komodų, spintelių, virtuvės spintų ir kitų baldų, kuriuose laikote daiktus, vidus.