Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
Lauko virtuvė, uždeganti gaminimui

Lauko virtuvė, uždeganti gaminimui

Kai oras ima vilioti iš namų, nėra geresnio laiko perkelti gaminimo ir valgymo malonumus į lauką. Puikus būdas atidaryti kepsnių sezoną – funkcionali virtuvė. Šiek tiek planavimo suteikia kulinarinio džiaugsmo kiekvienam, nes gryname ore gaminti ir kepti gali būti labai patogu, o skanauti – be galo gardu. Dieną lauko virtuvė spindi praktiškumu, atėjus vakarui tampa jaukiu nuosavo kiemo kampeliu.

Lauko kepsninės apatinės lentynos puikiai tinka laikyti reikalingiausius daiktus. Malkos, anglys, dubuo nešvariems indams – viskas po ranka ir nemaišo. Dažniausiai naudojami maisto ingredientai – druska, pipirai ir alyvuogių aliejus, sudėti į uždaras bei vandens nepraleidžiančias dėžes.


 


Žinoma, svarbiausia lauko virtuvės dalis – kepsninė. Tai vieta, kurioje gimsta visi kulinariniai stebuklai. Patogumas – esminis dalykas, todėl virtuvines žnyples, rankšluosčius ir kitus kepimo įrankius lengvai susidėsite šalia ir juos bus paprasta pasiekti. Beliks tik įrengti vietą poilsiui, kol gaminsite, ir valgymui, kai viskas paruošta.


 


Švieži prieskoniai – ypatingas kiekvieno patiekalo ingredientas, todėl juos galima laikyti šalia. Užtenka nuskinti šakelę kepant ir maistas visai kito skonio. Atėjus laikui kepsninę išvalyti, tai padarysite labai lengvai. Pelenų padėklą galima ištraukti, kad juos būtų patogiau išpilti.


 


Gaminimo erdvė – kiekvienos virtuvės pagrindas ir šioji nėra išimtis. Nerūdijančio plieno paviršius labai praktiškas sprendimas, nes tinka bet kokiam orui ir jį labai lengva valyti. Dėžėje puikiai telpa virtuviniai įrankiai ir skirtingos pjaustymo lentelės mėsai, daržovėms ir žuviai.

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti