Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
Pagaliau atsirado vietos pokyčiams

Pagaliau atsirado vietos pokyčiams

40 metų – ilgas laiko tarpas, per kurį gali įvykti daug. Turbūt pastarieji keturi dešimtmečiai buvo puikus to įrodymas – viskas aplink keitėsi greičiau, nei bet kada. Tai ypač pastebima kalbant apie interjero dizainą, kai sveikiname bei išlydime vis naujus stilius, tendencijas, madas. Tačiau šis laikinumas ir pašėlusi kaita turi išimtį – IKEA daiktų laikymo sistemą IVAR, kuri išlieka lanksti bei lengvai pritaikoma. Naujiems pokyčiams bei poreikiams – industrinio stiliaus rakinama spintelė. Patogi, moderni, saugi ir madinga vieta daiktams susidėti.

IKEA klasika tapusi IVAR pasirodė 1970-aisiais ir iki šiol yra mėgstama visame pasaulyje. Bėgant metams, poreikiai keitėsi ir buvo siūlomi vis nauji daiktų laikymo sprendimai, tačiau kažko trūko. „Domėjomės, kaip žmonės gyvena namuose ir pastebėjome vieną dalyką – norą kažkur susidėti tokius dalykus, kaip elektros lemputės, baterijos, dažų skardinės, švaros reikmenys. Žmonėms trūko patvarios, rakinamos ir lengvai valomos spintelės“, – pasakoja Karin Blindh Pedersen, IKEA produktų vystytoja.


 


Šis poreikis buvo bendras, nepaisant namų, kuriuose žmonės gyvena, dydžio. Taip atsirado iššūkis – sukurti spintelę, kurios išvaizda būtų tinkama ir garažui, ir mažam butui – ten, kur IVAR baldai yra itin mėgstami.


 


Sprendimas buvo prieš nosį – produkto dizaineriai panaudojo patirtį kuriant kitus mėgstamus IKEA gaminius, pritaikė jų geriausias savybės ir viską sudėjo į vieną. Pirkėjai iš to tik išlošia – jiems siūloma kokybė už prieinamą kainą, nes buvo sutaupyta pinigų ir laiko prekės idėjos vystymui bei gamybai.


 


„Tiesiog dievinu, kai bjaurūs ir nuobodūs buities reikmenys gali būti šalia knygų bei interjero detalių – tiesiog paslėpti po stilingomis rakinamomis durimis“, – džiaugiasi Karin. Jei antrina spintelės dizainerė Sarah Fager: „Ji turi tuos užburiančius, IVAR klasikai būdingus bruožus, bet kartu naują veidą. Manau, spintelė tik prisidės prie to, kad IVAR gyvuos amžinai“.


 


Spintelė ne tik funkcionalesnė. Tai nauja, patraukli bei šiuolaikiška IVAR industrinė išvaizda. Kai taip atgimsta klasika, iškyla klausimas, kaip laikyti daiktus ji siūlys dar ko 40 metų?

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti