Buvęs Kitas
Pagardinkite pietus grynu oru!

Pagardinkite pietus grynu oru!

Vartotojas: IKEA
Paskelbta: 2016-02-23 | 16:34
Vasara kviečia ištrūkti iš tvankaus miesto ir atsiduoti į gamtos glėbį. Kur bebūtumėt – sode, sodyboje, miško aikštelėje, pietūs medžių paunksmėje suteiks visiškai kitus potyrius, skonius, kvapus.

Šviežios bulvytės su lupenomis, švelniai sūdyta silkė, naminis sūris, rauginti agurkai, gaivus rabarbarų gėrimas – kas gali būti geriau? Ir vis dėlto šioje išvykoje svarbiausiais patiekalas – skani bei sveika namuose kepta duona. Pasigaminti ją visai paprasta. Tereikia įsigyti daugiagrūdės duonos miltų mišinį BRÖDMIX FLERKORN Švediško maisto produktų parduotuvėje, įpilti vandens, šiek tiek palaukti ir pašauti į orkaitę. Ant pakelio rasite išsamią instrukciją. Duoną kepkite teflonu padengtoje skardoje DRÖMMAR. O jei naudosite silikoninę formą SOCKERKAKA su stilizuotu javų ornamentu dugne, jis papuoš jūsų kepinį. Duoną skanaukite ataušusią. Suvyniota į virtuvės rankšluostį, ji išliks šviežia visą savaitę. Ilgiau laikomos duonos skonis tik gerės!

Įtraukti į savo kolekciją

Suvyniokite duoną į virtuvės rankšluostis ELLY ir išlaikykite ją šviežią. 

Įtraukti į savo kolekciją

Daugiagrūdės duonos miltų mišinys BRÖDMIX FLERKORN. Paprasta – tereikia įpilti šilto vandens ir uždarius paketą visą mišinį gerai suplakti.

Įtraukti į savo kolekciją

Tešlą sudėkite į kepimo skardą DRÖMMAR ir leiskite jai 40 – 50 minučių pakilti. Duoną kepkite 200 °C orkaitėje apie valandą.

Įtraukti į savo kolekciją

Pasigaminkite gaivų gėrimą. Paimkite mineralinio vandens, kelias laimo ir citrinos skilteles, vaisių sirupo, ledo. Gėrimą pateikite skaidraus stiklo baltojo vyno taurėje RÄTTVIK.

Įtraukti į savo kolekciją

Su daugiagrūde duona galima paruošti puikius užkandžius: uždėti ožkų sūrio, valgyti su švelniai sūdyta silke SILL MATJES, paskaninti šviežiai raugintais agurkais.

Uždaryti
Uždaryti