Namai, kuriuos kuriame patys, tampa įkvėpimu kitiems – dalinkimės, atraskime, bendraukime!

Buvęs Kitas
Vaikai virtuvėje – gaminkite žaisdami, žaiskite gamindami

Vaikai virtuvėje – gaminkite žaisdami, žaiskite gamindami

Nenoriu daržovių! Maisto ruošimas su vaikais ir laikas kartu virtuvėje gali tilpti į šiuos du žodžius, tačiau valgyti drauge yra daugiau nei bandyti įtikinti. Kuomet dalinamės meile, patirtimi, tradicijomis bei žiniomis, sukuriame ypatingą ritualą, ugdome socialinius įgūdžius ir stipriname šeimos ryšį. Pradėti visa tai kurti labai svarbu kuo anksčiau. Tada virtuvė bus ne pykčių, o prisiminimų vieta, puikiai tinkanti mokyti vaikus apie sveiką gyvenimą, perduoti iš kartos į kartą keliaujančius receptus ir tiesiog puikiai leisti laiką. Tereikia į viską žiūrėti mažųjų akimis, o jie juk taip dievina žaidimus.

Gaminti kartu su vaikais – tai krykštauti, juoktis, lakstyti aplink stalą ir kelti netvarką. Ir svarbiausia, kuo labiau įtraukti juos į maisto ruošimą, paaiškinti bei parodyti – tuomet nauji produktai ir patiekalai tampa labiau pažįstami bei mažiau bauginantys. Kai vaikai gamina kartu, patys viską kontroliuoja. Mažėja baimė ir labiau tikėtina, kad valgymas teiks malonumą ir bus sveikesnis. Net daržovės, kurios atrodo tokios neskanios, taps mėgstamos.


 


Leiskite vaikams būti – turėkite kantrybės. Net jei jie ilgai pjausto svogūną ar lėtai lupa česnaką, neskubinkite jų. Mažieji išmoks tik darydami patys ir po truputį tobulės, tereikia laiko. Netrukus net nepastebėsite, kad nebereiks planuoti, kad užtruksite ilgiau gamindami – vaikai be galo imlūs.


 


Virtuvė ir skaičiai yra neatskiriami. Pagalvokite, kaip dažnai tenka pridėti, atimti, matuoti. Paverskite tai žaidimu ir įtraukite vaikus. Nauda bus neišmatuojama – mažieji išmoks pažinti skaičius, įsitrauks į gaminimą ir jis bus be galo smagus. Džiaugsmas ruošti valgį gali gimti ir iš receptų. Jei maistą gaminti įpratote be jų, pabandykite grįžti prie knygų arba jūsų šeimos iš kartos į kartą perduodamų tradicijų. Svarbiausia, leiskite vaikams pažinti ir, jei tik jie nori, daryti kitaip.


 


Ir niekada nepamirškite įsiklausyti į tai, ką jums sako vaikai. Būtent jie sudarė 5 taisykles tėvams, gaminantiems kartu su mažaisiais:


 


1. Netaisykite mūsų visą laiką. Kai taip darote, norisi pabėgti ir niekada negrįžti.


 


2. Nepykite, kai mums nepavyksta. Vienas protingas žmogus yra pasakęs – „mokomės iš savo klaidų“. Mes tuo žmogumi tikime.


 


3. Neskubinkite mūsų. Išmokti užtrunka, atsipalaiduokite.


 


4. Normalu pavargti ir nesukaupti dėmesio.


 


5. Ir kodėl netvarka yra blogai? Taip daug smagiau. Pamatysit.

Norėdami komentuoti, prisiregistruokitePrisijungti
Uždaryti
Uždaryti